parallax background

Derslerimiz

Danzónn Dans Akademisi

Haftalık ders program tablosunu görmek için tıklayınız

Salsa


Salsa dansı Afrika’ nın ritmiyle Avrupa’ nın melodisinin Karayiple karışması ve ortaya çıkan birçok ritmin New York’ da erimesi sonucu ortaya çıkan bir dans türü olarak adlandırılabilir.

Günümüzde Latin Dansları denildiğinde akla ilk gelen dans türü olması ile Salsa , en popüler dans kurslarımız arasındadır. Latin dans gecelerinde de en fazla Salsa müzikleri çalınmaktadır.

Yurtiçi ve yurtdışı dans kongrelerinde sayısız eğitim vermiş, alanlarında en deneyimli hocalarımız eşliğinde sizlere hem Salsa öğretiyor , forma girmenize yardımcı oluyor hem de günün yorgunluğunu atarak sosyalleşmenize olanak sağlıyoruz.

Bachata


Bachata Dominik Cumhuriyetine özgü müzik ve dans türü olarak bilinir.Romantiktir ve romantik olduğu kadar sıcak bir dans türüdür. Gitarın ön planda olduğu bas gitar, bongo, maracas, guiro çalgıların bulunduğu müzikler eşliğinde yapılır. Sosyal latinin en önemli dansı Salsa ile beraber vazgeçilmezler arasına girmiştir. Bachata denildiğinde akla ilk gelen “ acılı aşk parçası’ dır.

Öğrenmesi oldukça kolay ancak bir o kadar da duygu yoğunluğu olan bu dans türüne ilgi çok yoğun olduğundan latin dans gecelerinde Salsa’ dan sonra en çok duyacağınız müzik türü olacaktır.

Kizomba


80’lerin başında Angola’da doğmuş olan Kizomba, 15-16. yüzyılda gerçekleşen kolonizasyon süreci içerisinde, diğer Afrika ülkeleriyle birlikte Angola’nın da kültür etkileşiminden payını alması sonucu ortaya çıkmış bir dans türü. Diğer dans türleri de incelendiğinde, kizombanın tango ile bachata parçalar barındırdığının söylenmesinin sebebi ise, bir yandan semba ve diğer geleneksel Afrika danslarının diğer yandan da Afrika müziğinin bu kolonizasyon süreci içerisinde Avrupa’nın yoğun etkisi altında kalmış olması. Dolayısıyla kizomba, onu latin dansı zannedenlerin aksine, afrika kökenli bir danstır. Son zamanlarda oldukça popüler olan bu dans türünü en İyİ şekilde öğrenmek için sizi akademimize bekliyoruz.

Zumba Fitness


Eğlenerek forma girmeye hazır mısınız? İşte Zumba programı tam olarak bunu sağlıyor. Zumba heyecanlandırıcı, efektif, takip etmesi kolay, Latin danslarından ilham alan, bol kalori harcatan bir dans-fitness egzersizidir. Öyle ki milyonlarca insan Zumba yaparak neşe içinde kilo verip sağlıklı kalıyorlar.

Okulumuzda Zumba dersleri sertifikalı Zumba eğitmenlerimiz eşliğinde yapılmaktadır.

Danzonn Kids


Programın temel amacı; çocuklarımıza erken yaştan itibaren baleyi ve dansı sevdirmek ve onları profesyonel dans platformuna hazırlamaktır. Ders içeriğinde temel Bale ve Jimnastik eğitiminin yanı sıra öğrencilerimizin hayal gücünü geliştirecek yaratıcılık, drama ve doğaçlama eğitimi verilmektedir. Derslerimiz, devlet konservatuarı mezunu uzman eğitmenimiz eşliğinde yapılmaktadır.

3 yaşından itibaren öğrencilerimiz yaşlarına uygun sınıflara yerleştirilmektedir.

Zeybek


Halk oyunları denilince ilk akla gelen kuşkusuz Zeybek’ tir. Ege Bölgesi başta olmak üzere Akdeniz ve İç anadolu’ da da çeşitli Zeybek türleri vardır.

Zeybekliğin tarihi Ege Bölgesi’ nin uygarlık tarihi ile yaşıt tutulmaktadır. Her Zeybek oyununun farklı farklı hikayesi vardır. Kurtuluş Savaşı zamanında askerlerimizin oynadığı oyunlar ( koca ümmel), gazi olunduktan sonra oynanan oyunlar (kostak ali) şeklinde sıralanabilir. Diğer oyun isimlerinin bazıları Harmandalı, Aydın Zeybeği, Tavaş Zeybeği, Yörük Ali Zeybeği ‘ dir. Ayrıca Ata’ mızın en sevdiği oyun da Sarı Zeybek’ tir.

Hip Hop


Düğün Dansı


Oryantal


Eski Mısır kökenli, Kızılderililer ve Endülüslüler gibi çok sayıda toplumdan etkilenerek gelişen oryantal dansı ya da ‘bellydance’, özellikle 20. Yüzyılda Mısır sineması sayesinde tanınmıştır. Yayılması hiç hız kaybetmeden Batıda’ da hala devam etmektedir. Oryantal dans derslerimiz profesyonel eğitmenimiz eşliğinde yapılmaktadır. Amacınız ister kilo vermek, formda kalmak, isterseniz de eğlenmek olsun çok keyif alacağınıza eminiz.

Derslerimizden kareler

ders3
ders1
ders4
ders5
ders2
ders6
Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image...